Táto stránka využíva súbory cookies za účelom skvalitňovania služieb zákazníkom. Prehliadaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním v súlade s Pravidlami.

Dodacie a platobné podmienky

Platobné podmienky

4.1      Za objednaný tovar v e-shope je možné platiť nasledovnými spôsobmi:

  • platba vopred na základe zálohovej faktúry – bezhotovostným prevodom na účet predávajúceho,
  • dobierkou prostredníctvom Slovenskej alebo Českej pošty.

4.2      V prípade, že si kupujúci objednal tovar označený „na objednávku“, tovar zhotovený podľa osobitných požiadaviek alebo tovar vyrobený na mieru, ako aj v prípade, že si kupujúci objednal väčšie množstvo tovaru, predávajúci si vyhradzuje právo požadovať od kupujúceho úhradu zálohovej faktúry pred dodaním tovaru. V takomto prípade bude kupujúci pri potvrdení objednávky predávajúcim vyzvaný na uskutočnenie tejto platby.

4.3      Predávajúci môže poskytnúť kupujúcemu zľavu na základe vernostných bodov, ktoré sa započítavajú za každý realizovaný nákup v e-shope a ktoré sa pripisujú registrovanému užívateľovi k jeho zákazníckemu účtu. Bližšie podmienky uplatnenia vernostných bodov sú uvedené na webovej stránke predávajúceho.

 

Článok V. - Dodacie podmienky

5.1      Predávajúci je povinný do 30 dní od vzniku kúpnej zmluvy zaslať kupujúcemu tovar, ak sa nedohodli inak, alebo ak pri tovare nebola uvedená dlhšia dodacia lehota.

5.2      Ak je tovar skladom, je expedovaný podľa kapacitných možností v čo najkratšom čase.

5.3      Ak sa v objednávke nachádza viacero tovarov a služieb a časť z nich nie je v okamihu objednávky skladom, predávajúci sa zaväzuje bezodkladne o tom informovať kupujúceho, pričom kupujúci môže súhlasiť doručením čiastočných dodávok alebo objednávku stornovať.

5.4      Spolu s tovarom je kupujúcemu vystavená faktúra (daňový doklad).

5.5      Za miesto plnenia sa považuje miesto, do ktorého je tovar dodávaný (ak nie je v objednávke uvedené inak).

5.6      V prípade, že si kupujúci objednal prepravu poštovým kuriérom predávajúci zabezpečí prepravu prostredníctvom Slovenskej alebo Českej pošty. Termín doručenia tovaru sa riadi podmienkami Slovenskej pošty (zvyčajne do 24 hodín v rámci celého Slovenska).

5.7      Kupujúci je povinný tovar pri preberaní vizuálne skontrolovať.

5.8      Ak je zistené mechanické poškodenie obalu výrobku, je kupujúci povinný vyhotoviť záznam o poškodení za prítomnosti dopravcu. Výhradu k tovaru uvedie kupujúci buď na preberací list, alebo vyhotoví s prepravcom škodový zápis. Na základe vyhotoveného záznamu bude zákazníkovi po uzavretí škodnej udalosti s dopravcom, dodaný nový výrobok bez závad alebo mu bude poskytnutá primeraná zľava, ak s tým bude kupujúci súhlasiť v zmysle reklamačných podmienok.

5.9      Kupujúci je v prípade dodania poškodeného tovaru oprávnený odstúpiť od zmluvy.